niedziela, 21 października 2012

Poznaj zwycięzców 28. WFF!

fot. Rafał Nowak


Ostatnich pełnych napięcia dziewięć dni w końcu doprowadziło nas do tego momentu. Powoli dobiega końca pracowity festiwalowy okres, ale także i świetna przygoda, w której Krytycy z pierwszego piętra z nieukrywaną radością mieli okazję uczestniczyć. Panie i Panowie, przed Państwem zwycięzcy 28. Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego!

W Konkursie Międzynarodowym pozostałych konkurentów zdeklasowało świetne „Tango Libre” Frederica Fonteyne'a, zabierając Nagrodę Główną (Warsaw Grand Prix) do Belgii. Film wpadł w oko Krytykom z pierwszego piętra już na samym początku festiwalu: Krytycy polecają: dzień 1-2 . Podobnie jak „Imagine” autorstwa Andrzeja Jakimowskiego, który wczoraj odebrał nagrodę za Najlepszą Reżyserię. O tym, jak to jest zrobione przeczytać można w naszej recenzji: Zamknij oczy. Co nieco więcej dowiedzieć można się również z rozmowy, którą mieliśmy przyjemność przeprowadzić z reżyserem przy okazji polskiej premiery filmu: Czysta materia.

Krytycy z pierwszego piętra spotkali się również z twórcą Najlepszego Dokumentu 28. WMFF, Michałem Marczakiem (z efektami tego spotkania jak i wielu innych zapoznać się będzie można na naszym blogu już wkrótce). Tymczasem zapraszamy do lektury naszej opinii na temat nagrodzonego filmu, oczekiwanego w napięciu „Fuck For Forest”: Occupy Forest.

Zwycięzcą Konkursu 1-2 obwołani zostali „Drodzy zdradzeni przyjaciele”, debiutującej tym obrazem, Sary Cserhalmi. Krytycy z pierwszego piętra i ten film również widzieli i swoimi przemyśleniami podzielili się na blogu w recenzji Chciałbym zobaczyć moją teczkę.

Obrazem najlepiej reprezentującym nieokrzesaną ideę Wolnego Ducha okazało się irańskie „Bez entuzjazmu” Maniego Haghighi. O tym, dlaczego jest to film genialny w swojej prostocie i bezczelności, piszą Krytycy w Kto chce zostać milionerem? 

Osoby, które nie zdążyły zobaczyć powyższych tytułów dotychczas, wszelkie zaległości nadrobić mogą w ostatnim dniu Festiwalu podczas zaplanowanych pokazów zwycięskich obrazów. Tak więc jeszcze ten jeden raz  rzuć wszystko i chodź z nami na filmy!

Pełną listę zwycięzców 28. WMFF znaleźć można tutaj

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz