niedziela, 16 września 2012

I Przegląd Scenografii Cyfrowej i Efektów Specjalnych - BlueBox 2012

Czy wiecie co powstanie z połączenia zielonego pudła i siedzącego wewnątrz niego człowieka...? To nie żart - będzie to jeden z filmowych efektów specjalnych!

Chcecie zostać krytykami filmowymi? Przekonajcie się, jak naprawdę tworzy się „niesamowite, zapierające dech w piersiach efekty specjalne” z Waszych recenzji!Do filmowej kuchni będzie można zajrzeć w Olsztynie. Tam od 21 do 23 września I Przegląd Scenografii Cyfrowej i Efektów Specjalnych - BlueBox 2012. To jedyne takie wydarzenie w Polsce, a nawet w naszej części Europy! Stolicę Warmii i Mazur odwiedzą największe polskie firmy postprodukcyjne m.in. Platige Image, Lightcraft, ATM, czy The Chimney Pot. Po projekcji filmu, pokażą making off'y (tak, to właśnie one zatrzymują widza w fotelu, nawet kiedy zapalą się światła...), a także zaprezentują specjalistyczny sprzęt i proces powstawania kinowych efektów specjalnych.  

Pokazy filmów odbędą się na kopule olsztyńskiego Planetarium (tu, od niedawna – nowoczesny system full dome), w Heliosie oraz w miejscowym Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych.

Dodatkowe informacje i program przeglądu na www.cyfrowi.com.pl.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz