wtorek, 1 października 2013

Rozpoczynamy nabór uczestników III edycji warsztatów dziennikarstwa filmowego „Krytycy z pierwszego piętra”.


Projekt „Krytycy z pierwszego piętra” skierowany jest do wszystkich, którzy pragną zdobyć gruntowną wiedzę na temat dziennikarstwa filmowego we wszelkich możliwych jego przejawach; dowiedzieć się jak funkcjonuje rynek filmowy w Polsce i na świecie oraz zdobyć praktyczne umiejętności w dziedzinie tworzenia tekstów i audycji o tematyce filmowej. Zajęcia poprowadzą wybitni dziennikarze filmowi współpracujący z najważniejszymi mediami w Polsce („Rzeczpospolita”, „Gazeta Wyborcza”, „Radio Plus Warszawa”, „Filmweb”, „Newsweek”, „Wysokie Obcasy”, „Kino”). Warsztaty organizowane są przez Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Warszawską Fundację Filmową. Partnerami projektu są Filmweb, Foksal Eleven i Animacja Kultury Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. III edycja warsztatów otrzymała finansowe wsparcie od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Narodowego Instytutu Audiowizualnego. 

Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję w praktyce poznać codzienność dziennikarzy filmowych w Polsce i brać udział w wybranych pokazach prasowych filmów wchodzących na Polskie ekrany. Zaproszenie na pokazy prasowe otrzymają osoby, które najlepiej wykonywać będą powierzone im zadania.

Na zakończenie warsztatów pięcioro najlepszych uczestników otrzyma pełne akredytacje dziennikarskie na 30. Warszawski Festiwal Filmowy. Dodatkowo trzy osoby posługujące się językiem angielskim w mowie i piśmie będą miały okazję uczestniczyć w warsztatach dziennikarskich „FIPRESCI Warsaw Project – Talent Press 2014” towarzyszącym 30. Warszawskiemu Festiwalowi Filmowemu.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.facebook.com/krytycy  poświęconej pierwszej i drugiej edycji warsztatów.

Zajęcia odbywać będą się od 14 listopada 2013 do 24 kwietnia 2014 w CZWARTKI w godzinach 18.00 – 20.00 w przestrzeni „1Piętra” – ul. Foksal 11

Zgłoszenia zawierające FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY oraz od jednego do trzech tekstów o tematyce filmowej (do 2000 znaków) prosimy przesyłać na adres krytycyz1pietra@gmail.com do 25 października 2013!

Link do formularza zgłoszeniowego: 

Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży do 30 roku życia. O przyjęciu na warsztaty decyduje ocena nadesłanych prac oraz KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz