środa, 25 lipca 2012

Zagadka Filmowa #12 - ZAGADKA FINAŁOWA

UWAGA! ZASADY SPECJALNE!
Zagadka finałowa rządzi się specjalnymi zasadami. 

Zadaniem uczestników konkursu jest:

1. Rozpoznanie tytułu filmu, którego dotyczy powyższy rebus oraz imienia i nazwiska jego reżysera.
2. Przygotowanie "Łańcucha skojarzeń" łączącego wszystkie 12 tytułów które były rozwiązaniami wszystkich dotychczasowych zagadek (w dowolnej kolejności).

Łańcuch skojarzeń składa się z tytułów filmów i łączących je twórców (reżyserów, aktorów, twórców muzyki itd.)

Przykład. 

Jak połączyć w jednym łańcuchu "Władcę pierścieni" i "Białą wstążkę"?

"Władca pierścieni" - Peter Jackson - "King Kong" - Naomi Watts - "Funny Games U.S." - Michael Haneke - "Biała Wstążka"
("Władcę pierścieni" wyreżyserował Peter Jackson, który wyreżyserował też "King Konga", w którym zagrała Naomi Watts, która zagrała także w "Funny Games U.S.", które wyreżyserował Haneke - twórca "Białej Wstążki")

Pomiędzy 12 tytułami z naszych zagadek może pojawić się dowolna liczba innych tytułów, które umożliwią połączenie ich w logiczny łańcuch.

Osoba, która stworzy łańcuch z najmniejszą liczbą ogniw (najkrótszy) otrzyma 10 punktów, kolejna 9, 8, 7, 6, szósta i wszystkie kolejne 5 punktów. W przypadku równej liczby ogniw - o punktacji decyduje kolejność odpowiedzi.

W przypadku remisu w końcowej punktacji - także decyduje kolejność odpowiedzi na ostatnią zagadkę.

Każdy uczestnik konkursu zobowiązany jest do stworzenia własnego łańcucha skojarzeń. Odpowiedzi zawierające identyczne lub bardzo zbliżone łańcuchy nie będą brane pod uwagę w punktacji. Kolejność umieszczania filmów w łańcuchu jest całkowicie dowolna co sprawia, że możliwości ich połączenia w jeden logiczny ciąg jest niemal nieskończona.

Na prawidłowe odpowiedzi zawierające tytuł, imię i nazwisko reżysera oraz "Łańcuch skojarzeń" czekamy przez 24 godziny (do 11:45 w czwartek 26 lipca) pod adresem widzowie@wff.pl.


Powodzenia.

1 komentarz:

  1. Konstrukcja zasad ostatniej zagadki stoi w sprzecznosci sama ze soba. Skoro istnieje kombinacja najkrotsza....to chyba oczywiste, ze droga wysilku kilka osob moze dojsc do takiej samej albo bardzo zblizonej odpowiedzi...

    OdpowiedzUsuń