poniedziałek, 8 lipca 2013

KONKURS - Łańcuchy skojarzeń filmowych

Warszawski Festiwal Filmowy oraz Krytycy z pierwszego piętra zapraszają do wzięcia udziału w konkursie, w którym do zdobycia są aż 3 karty wstępu na 29. WFF.

REGULAMIN

Aby wziąć udział konkursie należy "polubić" facebookowy profil warsztatów (
www.facebook.com/krytycy), na którym pojawiać się będą powiadomienia o kolejnych odsłonach konkursu.

Co kilka dni na blogu 
www.krytycyz1pietra.blogspot.com pojawiać się będą filmowe zagadki. Na odpowiedzi czekać będziemy do północy w dniu opublikowania każdej z nich (bez względu na godzinę jej publikacji). Odpowiedzi należy nadsyłać na adres widzowie@wff.pl. 

Każdorazowo zadaniem uczestników konkursu będzie przygotowanie jak najkrótszego "łańcucha skojarzeń" łączącego tytuły bądź twórców podanych w każdym z zadań (od 2 do 5).

Łańcuch skojarzeń składa się z tytułów filmów i łączących je twórców (reżyserów, aktorów, kompozytorów, operatorów  itd.)

Przykład. 

Jak połączyć w jednym łańcuchu "Władcę pierścieni" i "Białą wstążkę"?

"Władca pierścieni" - Peter Jackson - "King Kong" - Naomi Watts - "Funny Games U.S." - Michael Haneke - "Biała Wstążka"
("Władcę pierścieni" wyreżyserował Peter Jackson, który wyreżyserował też "King Konga", w którym zagrała Naomi Watts, która zagrała także w "Funny Games U.S.", które wyreżyserował Haneke - twórca "Białej Wstążki")

Osoba, która nadeśle najkrótszy łańcuch skojarzeń otrzyma 3 punkty, autorzy kolejnych co do długości łańcuchów otrzymają odpowiednio dwa punkty i jeden punkt. W przypadku remisu w długości łańcucha decyduje czas nadesłanych odpowiedzi.

Przykład:

W odpowiedzi na zagadkę otrzymaliśmy łańcuchy o długości 12 ogniw, 12 ogniw, 13 ogniw i 14 ogniw.

3 punkty otrzyma osoba, która szybciej nadesłała łańcuch o 12 ogniwach, 2 punkty osoba, która nadesłała łańcuch o 12 ogniwach jako druga, 1 punkt osoba, która nadesłała łańcuch o 13 ogniwach.

Tylko poprawne łańcuchy będą brane pod uwagę przy naliczaniu punktacji. Jeśli nadesłany łańcuch zawiera błędy jego autor nie otrzymuje punktów.

Po każdej z planowanych 10 zagadek aktualizowana będzie lista rankingowa. Osoby, które będą brały udział w konkursie regularnie mają największe szanse na zwycięstwo.


W tytule maila z odpowiedzią prosimy o zawarcie następujących informacji: numer zagadki/zadania, liczba "ogniw" * nadesłanego w treści maila łańcucha skojarzeń. 


* Liczba ogniw - liczba tytułów filmów oraz nazwisk twórców filmowych wymienionych w łańcuchu skojarzeń (łącznie z nazwiskami oraz tytułami podanymi w zadaniu)

Każdy uczestnik zobowiązany jest do samodzielnego udzielania odpowiedzi konkursowych.

Trzy najlepsze osoby zdobędą kartę wstępu na cały 29. WFF.

UWAGA.

Dyskwalifikacji podlega uczestnik konkursu, co do którego zachodzi uzasadnione podejrzenie, że wysyła odpowiedzi z kilku adresów mailowych, oraz osoby, które w sposób regularny nadsyłać będą identyczne, lub bardzo niewiele się od siebie różniące odpowiedzi.

Pierwsza FILMOWA ZAGADKA już niebawem.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz